Na anderhalf maand hebben we vanavond eindelijk weer een voetbalavond met volop actie in onze coëfficiëntenregio. Wat logischerwijs leidt tot een voorbeschouwing van onze kant. Door de ruime nederlaag van Sporting Portugal gisteren mogen wij (Nederland) nog steeds dromen over het heroveren van de zesde plaats. Onze achterstand op Portugal bedraagt 2.254 coëfficiëntenpunt, terwijl AZ nog kans maakt op 2.583 punt. Dat betekent wel dat Portugal alleen nog maar mag verliezen en AZ de finale moet bereiken van de Conference League en (inclusief finale) maximaal één keer gelijk mag spelen. De kansen zijn extreem klein, maar hoop doet leven! In België vieren ze al feest dat ze volgend seizoen virtueel op een zevende plaats staan, maar ook vavavond komen zij nog in actie.

7 🇳🇱 Nederland – 67.012

Voor het eerst sinds hele lange tijd staat er weer een “7” voor Nederland in onze voorbeschouwing. De tweede dinsdag van maart was bedoeld als Nationale Coëfficiëntendag in Nederland. Op die dag stelden wij drie seizoenen op een rij de zesde plaats veilig. Dit seizoen lijken we toch echt op de zevende plaats te gaan eindigen. Dat heeft geen invloed op de ticketverdeling van volgend seizoen waarin Nederland nog steeds zes Europese startbewijzen heeft waarvan twee direct voor de Champions League. In seizoen 27/28 zullen we dan “slechts” vijf Europese startbewijzen hebben waarvan één direct voor de CL. Louter de kampioen van volgend seizoen gaat dus direct naar het Miljardenbal.

Doordat AZ nog in de Conference League speelt, mogen wij nog steeds hopen op een wonder. Vanavond nemen zij het om 18.45 uur in eigen huis op tegen Sparta Praag in de 1/8ste finale van de Conference League. AZ bereikte de laatste zestien door veertiende te eindigen in de competitiefase en in de tussenronde af te rekenen met FC Noah. Sparta Praag mocht deze tussenronde overslaan door hun vierde plaats op de ranglijst. AZ is dit Europese seizoen thuis nog ongeslagen; zeven gespeeld, zes gewonnen en één gelijkspel. Sparta heeft op haar beurt de helft van haar uitwedstrijden gewonnen en de andere helft verloren. In eigen huis zijn de Tsjechen ook ongeslagen en dus lijkt AZ vanavond voor een goede uitgangspositie te moeten zorgen. Bij winst mag Nederland 0.333 coëfficiëntenpunt toevoegen.

6 🇵🇹 Portugal – 69.266

Het is al geruime tijd feest in Portugees Coëfficiëntenland na het heroveren van de zesde plaats. Sindsdien werden er echter geen punten meer behaald. SL Benfica werd uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions League door Real Madrid, na twee kleine nederlagen. Gisteren verloor Sporting Portugal met 3-0 op bezoek bij Bodø/Glimt, ook in de CL. De Portugezen hebben echter met Sporting Braga en FC Porto nog twee ijzers in het vuur, in de Europa League. Zij eindigde respectievelijk op een zesde en vijfde plaats in de competitiefase en mochten zodoende de tussenronde overslaan. Beide spelen vanavond een (lastige) uitwedstrijd.

FC Porto trapt de Portugese voetbalavond af om 18.45 uur op bezoek bij VFB Stuttgart. De Duitsers verzamelde slechts twee puten minder dan Porto, maar eindigde daardoor wel buiten de top8. Zodoende moesten zij wel de tussenronde spelen waarin zij veel te sterk waren voor Celtic FC. Braga eindigde één plaats achter Porto, maar lijkt het toch beter getroffen te hebben tijdens de loting. Zij gaan vanavond namelijk om 21.00 uur op bezoek bij Ferencváros. De Hongaren verloren slechts één van de acht wedstrijden, maar verloren kwamen net als Stuttgart tot ‘maar’ vijftien punten en waren ook veroordeeld tot de tussenronde. Waarin zij met 3-2 (1-2 en 2-0) te sterk bleken voor Ludogorets.

Bij twee overwinning behaalt Portugal vanavond 0.800 punt en zijn zij verzekerd van een zesde plaats. Dat geldt ook bij één overwinning of twee gelijke spelen. Bij elk ander resultaat is de uitslag van AZ nog relevant.

8 🇧🇪 België – 61.850

De Belgische hoop ligt in de handen van Racing Genk, al eindigt België dit seizoen hoe dan ook op de achtste plaats. Volgend seizoen staan zij virtueel echter zevende met een kleine achterstand op de, felbegeerde, zesde plaats. Elk punt dat dit seizoen al gehaald wordt, helpt hen volgend seizoen. Vanavond nemen zij het om 21.00 uur in de Europa League in eigen huis op tegen SC Freiburg. Genk bereikte de achtste finale door de in de tussenronde te winnen van Dinamo Zagreb en Freiburg door zevende te eindigen in de competitiefase met zeventien punten uit acht wedstrijden en slechts één nederlaag op bezoek bij Lille OSC. Mocht Genk voor een tweede nederlaag zorgen dan mag België vanavond 0.400 punt toevoegen aan hun Coëfficiënt.

Overzicht

Het programma in onze regio:

EL
18:45
🇩🇪 VFB Stuttgart
🇵🇹 FC Porto

0.400/0.200
ECL
18:45
🇳🇱 AZ
🇨🇿 Sparta Praag
0.333/0.167
EL
21:00
🇭🇺 Ferencváros
🇵🇹 SC Braga

0.400/0.200
EL
21:00
🇧🇪 Racing Genk
🇩🇪 SC Freiburg
0.400/0.200

Het belooft hoe dan ook een heerlijke voetbalavond te worden, maar hopelijk ook met gunstige resultaten in onze coëfficiëntenregio. Te beginnen met een goed resultaat voor AZ en vervolgens hopen dat vooral onze Oosterburen ons goed gezind zijn.

Wordt vervolgd!

Author

Fervent voetballiefhebber, cijfergoeroe en geobsedeerd door de Coëfficiëntenpolonaise.

Write A Comment