Eindelijk gaan we écht beginnen! Na 430 voorronde wedstrijden is het vanavond eindelijk tijd voor het echte werk. Met deze week maar liefst drie avonden Champions League voetbal. Volgende week begint de Europa League en pas de week daarna begint de Conference League. Dat zal gelijk de eerste week zijn dat alle zes de Nederlandse clubs in actie komen. Deze week komen alleen PSV en Ajax in actie en de Eindhovenaren hebben zelfs de eer om het Champions League seizoen af te trappen. Dat is gelijk een mooie clash in onze coëfficiëntenregio, Nederland – België. Later op de avond komt ook Portugal nog in actie, dus we hoeven ons niet te vervelen.

Tijdens de voorrondes werden alle punten gehalveerd. Vanaf nu levert elke overwinning weer 2.000 punt op voor het clubcoëfficiënt en is een gelijkspel goed voor 1.000 punt. Voor het landcoëfficiënt moet dit aantal gedeeld worden door het aantal startbewijzen, dat betekent:

  • Nederland 0.333 / 0.167
  • Portugal 0.400 / 0.200
  • België 0.400 / 0.200

#6 🇳🇱 Nederland – 61.816

We kunnen het niet vaak genoeg herhalen, maar Nederland komt dit seizoen met zes clubs uit in de Europese hoofdtoernooien. PSV en Ajax komen op het hoogste niveau uit. Feyenoord, Go Ahead Eagles en FC Utrecht gaan op jacht naar punten in de Europa League en AZ komt uit in het coëfficiëntenwalhalla, dat de Conference League genoemd wordt. Vanavond heeft PSV de eer om het Nederlandse week te starten en hopelijk kunnen zij zorgen voor 0.333 coëfficiëntenpunt.

PSV ontvangt vanavond om 18.45 uur Union Sint-Gillis. De kampioen van België komt op bezoek bij de kampioen van Nederland. Om in jargon te blijven: “Een 0.733 coëfficiëntenpunt wedstrijd”. Beide clubs hebben het niet getroffen tijdens de loting en zullen deze wedstrijd omcirkeld hebben als must-win wedstrijd. Union maakt dit seizoen haar debuut in de Champions League en is goed begonnen in de Belgische Pro League. In de eerste zeven wedstrijden werden zeventien punten behaald. PSV is op haar beurt ook goed begonnen aan het seizoen, de thuisnederlaag tegen Telstar daar gelaten. De afgelopen twee seizoenen presteerde PSV ijzersterk in eigen huis. Van de afgelopen tien wedstrijden werd er slechts één keer verloren. Dat was wel direct de laatste wedstrijd, welke in een ruime 1-7 nederlaag eindigde. De voorgaande negen wedstrijden biedt echter hoop met onder andere overwinningen op Juventus en Liverpool.

#7 🇵🇹 Portugal – 57.466

Portugal begon uitstekend aan dit Europese seizoen, maar toch eindigde de voorrondes in mineur. Santa Clara werd verrassend uitgeschakeld door Shamrock Rovers en daarmee doet er geen Portugese club mee aan de Conference League. Dat betekent ook dat Portugal geen vijf, maar vier clubs over heeft waarmee punten verdiend kunnen worden. Twee daarvan komen uit in de Champions League; SL Benfica en Sporting Portugal. Deze week spelen beide clubs een thuiswedstrijd tegen hun, op papier, zwakste tegenstander. Vanavond zal dat logischerwijs tot 0.400 punt opleveren. SL Benfica ontvangt in eigen huis FK Qarabağ om 21.00 uur.

#8 🇧🇪 België – 54.950

De ‘luxe’ van slechts vijf startbewijzen hebben wordt perfect weergegeven als je kijkt naar de resultaten in deze zomer van Nederland en België. Beide landen speelden 14 wedstrijden. Nederland won elf keer en speelde één keer gelijk, terwijl België slechts de helft van haar wedstrijden won en drie keer gelijk speelden. Beide landen hebben twee deelnemers aan de Champions League (bonuspunten), maar toch behaalden België vooralsnog meer punten dit seizoen. Nederland moet haar 23.500 punten delen door zes = 3.917 en België haar 20.500 door vijf = 4.100. Gelukkig voor ons verloren onze Zuiderburen al twee clubs in de voorrondes en hebben zij slechts drie clubs over om punten te behalen dit seizoen. Te beginnen vanavond met Union Sint-Gillis dat op bezoek gaat bij PSV wat tot maximaal 0.400 Belgische coëfficiëntenpunten kan zorgen.

Overzicht wedstrijden coëfficiëntenregio

CL
18:45
🇳🇱 PSV
🇧🇪 Union SG
0.333/0.167
0.400/0.200
CL
21:00
🇵🇹 SL Benfica
🇦🇿 FK Qarabağ
0.400/0.200

Zorg ervoor dat het eten op tijd op tafel staat zodat je om 18.45 uur klaar zit voor PSV – Union Sint-Gillis óf met het bord op schoot voetbal kijken. Hopelijk kunnen we vanavond een tik uitdelen aan aankomend concurrent. Om vervolgens ontspannen te kunnen kijken naar de wedstrijd van Benfica.

Wordt vervolgd!

Author

Fervent voetballiefhebber, cijfergoeroe en geobsedeerd door de Coëfficiëntenpolonaise.

Write A Comment